x
sadsad x
asdasd


Sık Sorulan Sorular
 • Neden Mamamax?

  Mamamax, kedi ve köpek sahiplerinin ihtiyaçlarını anlayan ve buna uygun çözümler sunan, Super Premium segmentteki mamaları avantajlar sunarak herkesin evine ulaştırmayı hedefleyen, eğlenceli bir evcil hayvan mama platformudur.

  Amacımız evcil hayvan mama satıcısı olmanın yanı sıra hedef kitlesinin patili dostları ile olan süreçlerini iyileştirmek, geliştirmek ve mutlu dostluk hikâyeleri yaratmaktır.

 • Abonelik Sistemi Nasıl Çalışır?

  Ürün detay sayfasında sunulan, 15 günden 6 ayda 1’e varan farklı sıklık seçenekleriyle kişinin kendi belirlediği zaman aralığında otomatik mama siparişi oluşturup kendisine gönderilmesini sağlayan bir sistemdir. Tüm kampanya dönemlerinden bağımsız olarak her zaman mamaların %20 indirim ile satın alınmasını sağlar. Ve her siparişle 1 paket yaş mama hediyesi gönderilir. Tüm bunlar için yapılması gereken şey; istenilen zaman aralığını seçerek abone ol kutucuğuna tıklamak ve ödeme sayfasında kredi kartının kayıt edilmesi için ilgili alanı işaretlemektir.

 • İndirim Kampanyalarından Nasıl Yararlanırım?

  Tüm indirim kampanyalarından sadece üyeler faydalanabilir. İndirim kampanyalarından yararlanma şekli kampanyaya göre değişiklik gösterir. Eğer kampanya sepette indirimse, indirimli halini görmek için ürünün sepete eklenmesi gerekir. Üstü çizili fiyat indirimlerindeyse kategori sayfalarında direkt satın alınacak olan fiyat görülebilir. Veya hediye çekine tanımlı bir kampanya kullanılmak isteniyorsa, sepet sayfasında hediye çeki alanına ilgili kodu girip “uygula”yı tıklamak gerekmektedir.

 • Fabrikadan Kapıya Teslimat Süreci Nedir?

  Üretimden çıkan taptaze mamaların doğrudan kapıya kadar teslim edileceği bir süreci ifade eder. Aboneler her zaman üretilmiş son partideki ürünü satın almış olurlar. Bu da son kullanma tarihi en ileri tarihli ürüne sahip olacakları anlamına gelir.

 • Mama Bağışım Nasıl Değerlendirilir?

  Mama Bağışı kategorisinden satın alınan mamalar her ayın sonunda Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği’ne (HAÇİKO) gönderilir. Kişinin bağışına istinaden kendisine dijital bir teşekkür sertifikası iletilir.

 • Nasıl Numune Talebinde Bulunabilirim?

  Herkes Numune Talebi kategorisindeki 12 çeşit numune üründen istediğini satın alarak numune ürünü temin edebilir. Her sepette maksimum 2 adet numune ürün alınabilir.

 • Kampanyalardan Nasıl Haberdar Olabilirim?

  Ana sayfada yer alan e-bülten’e mail adresi göndererek, Instagram ve Facebook sayfalarımızı takip ederek haberdar olunabilir.

 • Evcil Hayvanımı Günde Ne Kadar Beslemeliyim?

  Evcil hayvanlar yavruluk dönemlerinde büyüme ve gelişmeleri için daha fazla oranda enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle besin değerleri yüksek olan yavru kedi/köpek mamaları tercih edilmelidir. Bu nedenle ihtiyaç duyulan mama miktarı belirlenerek günde 3-4 kez olacak şekilde belli aralıklarla verilmelidir. Gereken mama miktarı doğru hesaplanmalıdır, verilen fazla mamanın kilo ve sağlık problemlerine yol açabileceği unutulmamalıdır.

 • Evcil Hayvanlarda Yeni Mamaya Geçiş Nasıl Olmalıdır?

  Evcil hayvanlarda mama değişimi doğru bir planlama ile kademeli olarak gerçekleştirilmelidir. Yeni beslenme düzenine geçerken ağırlık eski mamada olmalı ve zaman içerisinde yeni mama oranı artırılmalıdır. Bir hafta ila 10 günlük bir süreç, geçiş için ideal olarak değerlendirilebilir. İlk 1-2 gün öğünlerde eskinin oranı %75, yeninin %25 olması önerilir. 3. ve 4. günlerde oran %50 - %50 olmalıdır. 5. ve 6. günlerde öğünün %25'i eski, %75'i yeni mamadan oluşmalıdır. 7. güne gelindiğinde doğrudan yeni mama verilmesinde bir sakınca yoktur.

 • Frukto-Oligosakkaritler Nedir?

  Frukto-oligosakkaritler; prebiyotik özellik gösteren bir çeşit besin maddesidir. Lifli yapıda olması nedeniyle tokluk hissini artırır, böylece kilo kontrolünün sağlanmasında önem taşır. Bağırsaklarda bulunan iyi bakterileri beslediği için sindirim sisteminin sorunsuz çalışmasını sağlar. Bu durum; kalın bağırsak kanseri, mide-bağırsak enfeksiyonları ve mineral eksikliklerine karşı vücudu korumada önem taşımaktadır. 

 • Serbest Radikaller Nedir?

  Serbest radikaller vücuttaki hücrelere zarar vererek büyük değişikliklere neden olan, organ ve dokularda ciddi hasarlara yol açan moleküllerdir. Bu moleküller, vücudun enerji üretmesi sırasında oluşabildiği gibi çevresel kirliliğe maruz kalma, sigara, radyasyon, ilaç kullanımı gibi durumlarda da ortaya çıkabilir. Ayrıca stres düzeyinin yükselmesi sonucunda da bedenimiz fazla miktarda serbest radikal üretmektedir.

 • Emziren Kedim için Hangi Mamayı Tercih Etmeliyim?

  Emzirme döneminde kedilerin enerjiye çok daha fazla ihtiyacı olur ve bu enerjiyi de ancak tükettikleri gıdalar aracılığı ile karşılayabilirler. Dolayısıyla yüksek oranda protein ve kalsiyum içerenmama çeşitlerinin tercih edilmesinde fayda var. Bununla birlikte karbonhidrat ve yağ içerenmamaları tercih etmelisin. Bu sayede kedilerin emzirme döneminde de enerji ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olabilir ve yavrularını sağlıklı bir şekilde emzirebilmesini sağlayabilirsin.

 • Kilo Almaya Yatkın Kediler Ne Çeşit Mama Kullanmalıdır?

  Aşırı beslenen, hareket etmeyen ve kilo almaya yatkın kediler obez olma riski altındadır. Bu nedenle besin maddesi içerikleri yeterli ve dengeli olan mamalar tercih edilmeli ve paket üzerinde belirtildiği şekilde kedinin kilogramına uygun ölçüde mama verilmesi, bu ölçüden fazla oranda mama verilmemesi gerekmektedir. Ayrıca kısırlaştırmadan sonra metabolizma hızı da düştüğü için kediler kilo almaya yatkın duruma gelecektir. Bu nedenle beslenmelerinin düzenlenmesi gerekmektedir. Kısır kedilerin enerji ihtiyacı daha az olduğu için protein ve yağ düzeyinin de daha az olduğu, magnezyum, fosfor, kalsiyum gibi mineral miktarının en aza indirgendiği kısır kedi mamaları tercih edilmelidir.

 • Tahılsız Mama Nedir?

  Kedi ve köpek mamalarında arpa, mısır, yulaf, pirinç, buğday gibi tahıllar yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunların kullanılmayıp, yerine patates, tatlı patates, bezelye, mercimek, kinoa gibi malzemelerin kullanıldığı mamalara ise tahılsız mama denilmektedir.

 • Yavru Evcil Hayvanım Yaş Mama Yiyebilir mi?

  Yavru hayvanlar yaklaşık 3-4 haftalıkken katı mamaya ilgi göstermeye başlarlar. Katı mamaya ilgi göstermeye başladığı andan itibaren kedi/köpeğinizi sütten kesmeye başlayabilirsiniz. Bu geçiş sürecinde katı mamaları ıslatarak yumuşatabilir veya püre ya da parçalı et kıvamına getirilen yaş mamaları tercih edebilirsin.

 • Yaş Mamalar Öğün Yerine Geçebilir mi?

  Yaş mamaların besin değerlerinin tam ve zengin olması gerekmektedir. Yaş mamalar yoğun miktarda su içerdiği için bir kedinin/köpeğin alması gereken su miktarının alınmasında önem taşımaktadır. Çünkü birçok kedi/köpek vücudunun ihtiyacı olan suyu yeterli miktarda almaz. Yaş mamaların hayvana ekstra su sağlaması özelliğiyle hem vücudun su dengesi korunur, hem de böbrek ve idrar yolu gibi organlarda sağlık sorunlarının oluşma olasılığı azalmış olur. Ayrıca yaş mamaların aroması yemek konusunda seçici olan kedi/köpeklerimizin ilgisini çeker.

 • Köpeğim için Hangi Mamayı Seçmeliyim?

  Köpeğine mama seçerken köpeğinin cinsine, yaşına, kısır olmasına, aktif/oyuncu özelliklerine göre doğru mama tercihi yapmaya özen göstermelisin. İlk olarak mamanın et, yani protein oranının yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Mama en az %30 protein oranına sahip olmalıdır. Mümkünse tahılsız mama tercih edilmelidir, çünkü tahıllı mamalarda glisemik oranı yüksek mısır ve pirinç ham maddeleri olabilir. Bu da obeziteye, şeker hastalıklarına sebep olurken ağız ve diş sağlığına da olumsuz etki edebilir. Tahıl yerine meyve veya sebze takviyeli olan köpek mamalarını seçebilirsin. Mama, kalsiyum, fosfor, demir, bakır, iyot gibi maddeleri yeterli ve dengeli düzeyde içermelidir. Gluten, köpekler için zararlı olduğundan, mamanın glutensiz olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca GDO'suz olmalı, renklendirici ve tatlandırıcı içermemelidir. Soyalı olmamasına çok dikkat edilmelidir, çünkü dostlarımız için sindirim sisteminden hayati minerallerin emilimine ve kalp hastalıklarına kadar pek çok hastalığa neden olabilir. Mamanın içeriğindeki A, B1, D vitaminleri ve mineral takviyeleri de kontrol edilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.